System Integrator
European


NABÍDKA


                                                                                                                      

 

 
Novinky


Libí se tento web ?

ANO 6507

NE 4415
Chyby procesorů Meltdown a Spectre

Počátkem roku 2018 byly objeveny kritické chyby v procesorech AMD a Intel.

Meltdown a Spectre využívají kritické chyby v moderních procesorech . Tyto chyby zabezpečení hardwaru umožňují programům ukrást data, která jsou aktuálně zpracovávána v počítači. Zatímco programy nejsou zpravidla povoleny číst data z jiných programů, škodlivý program může využívat Meltdown a Spectre k získání tajemství uložených v paměti ostatních spuštěných programů. To může zahrnovat vaše hesla uložená v správci hesel nebo v prohlížeči, vaše osobní fotografie, e-maily, okamžité zprávy a dokonce i dokumenty důležité pro podnikání.
Meltdown a Spectre pracují na osobních počítačích, mobilních zařízeních a v cloudu. V závislosti na infrastruktuře poskytovatele cloud může být možné krást data od jiných zákazníků.

Zpočátku to vypadalo, že se postupně vše vyřeší aplikací příslušných záplat, ale jsou objevovány chyby další.

Více v článku Svet Hardware.

AMD a paměti HBM na grafických kartách

AMD jako první firma použije na svých grafických kartách HBM paměti.

Jak AMD uvádí, i když u klasických operačních pamětí DDR není zatím s propustností problém, u grafických karet začíná být i GDDR5 limitující. Grafické čipy potřebují pracovat s obrovským množstvím dat velmi rychle a propustnost je tak klíčová.

Paměti HBM (High-Bandwidth Memory) vyrábí SK Hynix a už nebudou rozložené kolem hlavního grafického čipu, ale přímo na něm. Nikoli přímo na samotném jádře, ale v nejbližším okolí jeho konstrukce.

 hbm-stack.jpg

Bylo použito článku na ŽIVĚ